پنکیک سواپ نسخه ۳ خود را با کارمزد کمتر و بهره وری افزایش یافته سرمایه راه اندازی می کند

cake v3

پروتکل مالی غیرمتمرکز پنکیک سواپ (DeFi) نسخه ۳ پلتفرم بازارساز خودکار خود را در زنجیره BNB  و اتریوم راه‌اندازی کرده است که ارتقاء آن شامل بهبود عملکرد و کارمزدهای کمتر است.

 پنکیک سواپ یک پلتفرم محبوب DeFi است که کاربران را قادر می‌سازد تا ارزهای دیجیتال را بدون واسطه معامله کنند. این نسخه به عنوان یک بازارساز خودکار (AMM) عمل می کند، به این معنی که برای تعیین قیمت توکن ها بر اساس نسبت عرضه و تقاضا، بر یک قرارداد هوشمند متکی است.

یکی از ویژگی های کلیدی نسخه سوم پنکیک سواپ افزایش بهره وری سرمایه است. در نسخه قبلی این پلتفرم، توکن نقدینگی ارائه دهندگان (LP) به طور یکسان در امتداد منحنی قیمت جفت‌های معاملاتی توزیع می‌شد. این رویکرد ناکارآمد در نظر گرفته شد زیرا دارایی‌ها معمولاً در محدوده‌های قیمتی خاصی معامله می‌شوند.

نسخه ۳ به ارائه‌دهندگان نقدینگی اجازه می‌دهد تا محدوده قیمتی سفارشی را برای تامین نقدینگی انتخاب کنند و امکان کنترل ویژه بر سرمایه‌گذاری‌ها را در محدوده‌های معاملاتی با حجم بالاتر فراهم می‌کند. علاوه بر این، PancakeSwap V3  دارای چهار ردیف کارمزد معاملاتی جدید از 0.01٪ تا 1٪ است که تغییری از استاندارد 0.25٪ نسخه ۲ است. هر جفت توکن می تواند برای هر ردیف دارای استخر نقدینگی باشد.

PancakeSwap انتظار دارد که جفت دارایی ها به سطوحی کشیده شوند که انگیزه ها برای توکن های تامین نقدینگی (LP) و معامله گران هماهنگ باشد. این رویکرد تلاشی برای ایجاد تعادل بین معامله‌گرانی است که کمترین کارمزد را هدف قرار می‌دهند و در عین حال برای LP‌ها انگیزه ایجاد می‌کنند. سطوح کارمزد معاملاتی با درصد بالاتر، به دارایی هایی پاسخ می دهد که زیان دائمی بالاتر یا نقدینگی کمتری دارند. این مکانیسم در نظر دارد درآمد و انگیزه بیشتری را برای LPها ایجاد کند.

PancakeSwap به یک پایگاه گسترده کاربر DeFi پاسخ می دهد، که بیش از 2.5 میلیارد دلار از کل ارزش قفل شده را تشکیل می دهد و به بیش از 1.5 میلیون کاربر منحصر به فرد خدمات ارائه می دهد. این پلتفرم همچنین ویژگی‌های آتی را نشان داد که هنوز در حال توسعه هستند، از جمله برنامه پاداش معاملاتی که معامله‌گران را با مزایای انحصاری تشویق می‌کند، در حالی که هدف آن بهبود تجربه کاربر هنگام واریز توکن‌ها به عنوان نقدینگی است.

در اخبار دیگر، آربیتروم (ARB) در ماه مارس در کانون توجه قرار گرفت، با ایردراپ مورد انتظارش که حدود 3.3 میلیون دلار از بیش از 1400 آدرس در دو کیف پول کنترلی تجمیع کرد. آربیتروم یک راه حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای اتریوم است که هدف آن بهبود مقیاس‌پذیری و کاهش هزینه‌های تراکنش است.  ایردراپ آن علاقه قابل توجهی را از طرف علاقه مندان به DeFi ایجاد کرده است که به دنبال فرصت های جدید برای کسب جوایز هستند.

به طور خلاصه، PancakeSwap V3  یک ارتقاء قابل توجه است که هدف آن بهبود کارایی سرمایه و کاهش هزینه های معاملاتی است. همچنین دارای چهار ردیف کارمزد معاملاتی جدید است که به انواع مختلف دارایی ها و معامله گران پاسخ می دهد. پنکیک سواپ با بیش از 1.5 میلیون کاربر منحصر به فرد و ویژگی های بیشتر که برای آینده در حال توسعه است، احتمالا یک پلتفرم محبوب DeFi باقی خواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط