Polygon 2.0، یک شبکه انقلابی متشکل از بلاک چین های لایه 2

پولیگان

پولیگان طرحی را برای شبکه زنجیره ای لایه 2 مبتنی بر ZK اعلام کرد

 

پولیگان، یک پلتفرم برجسته بلاک چین، برنامه جاه طلبانه خود را برای Polygon 2.0، یک شبکه انقلابی متشکل از بلاک چین های لایه 2 با دانش صفر، فاش کرده است.

این مقاله به بررسی حرکت استراتژیک پولیگان برای استفاده از ZK-Rollups، یکی از راه‌حل‌های پیشرو مقیاس‌پذیری اتریوم، برای ساخت زنجیره‌های لایه ۲ به هم پیوسته می‌پردازد که تعاملات زنجیره‌ای امن و فوری را امکان‌پذیر می‌سازد.

هدف Polygon ایجاد “لایه ارزش اینترنت“،  برای غلبه بر چالش‌های مقیاس‌پذیری در عین حصول اطمینان از نقدینگی، امنیت و کارایی سرمایه است.

چارچوب و بسط Polygon

پولیگان در حال حاضر Polygon POS را اداره می کند، یک شبکه زنجیره جانبی اثبات سهام که در کنار اتریوم کار می کند و میزبان برنامه های غیرمتمرکز محبوب مانند یونی سواپ و آوه است.

این پلتفرم همچنین Polygon zkEVM را مدیریت می کند، که یک شبکه لایه 2 مبتنی بر ZK- Rollups است و زنجیره اثبات سهام را توسعه می دهد. با این حال، تیم اصلی پولیگان اکنون در حال آماده سازی برای توسعه زنجیره های لایه 2 اضافی با استفاده از ZK-Rollups است که تعامل ایمن بین زنجیره های جداگانه را امکان پذیر می کند.

فعال کردن تعاملات زنجیره ای ایمن

هدف معماری Polygon 2.0 تسهیل تعاملات زنجیره ای آنی و ایمن در بین زنجیره های لایه 2 بدون نیاز به مفروضات اعتماد اضافی است. با استفاده از ZK-Rollups، پولیگان قصد دارد به محدودیت‌های مقیاس‌پذیری ذاتی بلاک چین‌ها بپردازد و از تقسیم نقدینگی، کاهش امنیت و ناکارآمدی سرمایه جلوگیری کند. این ابتکار پولیگان را به عنوان یک بازیگر مهم در ایجاد “لایه ارزش اینترنت” قرار می دهد.

 تغییر پشته نرم افزاری فوکوس و SuperNets

تلاش‌های قبلی پولیگان شامل ایجاد چندین زنجیره با استفاده از پشته نرم‌افزار SuperNets بود که منجر به توسعه زنجیره‌هایی برای Immutable و Aavegotchi شد.

با Polygon 2.0، تمرکز به سمت ساخت زنجیره های به هم پیوسته، شبیه اکوسیستم هایی که در پروژه هایی مانند کازموس و پولکادات دیده می شود، تغییر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط