Polygon از راه اندازی بتا ماشین مجازی اتریوم خبر داد

ماشین مجازی بتا پلیگان

 Polygon از راه اندازی بتا ماشین مجازی اتریوم خبر داد

(MATIC) Polygon ، یک ارائه‌دهنده راه‌حل لایه ۲ اتریوم، سرانجام به‌روزرسانی مقیاس‌پذیری مورد انتظار را که مدت‌هاست در دست ساخت است، رونمایی کرد. راه اندازی بتای ماشین مجازی اتریوم با دانش صفر(zkEVM) برای 27 مارس برنامه ریزی شده است.

Polygon  دریک پست وبلاگی که در 14 فوریه منتشر شد، گفت که پس از سه ماه و نیم ” تست آزمایشی “، این پلتفرم برای راه اندازی شبکه اصلی در ماه آینده آماده خواهد شد.

اولین بار به عنوان یک شبکه آزمایشی در دسامبر سال قبل منتشر شد و از آن زمان به عنوان “مقیاس پذیری بدون درز برای اتریوم” به بازار عرضه شد. از ابتدای این دهه، کار بر روی تکنیک مقیاس‌بندی به نام zk-rollup به طور مداوم در حال پیشرفت بوده است. در آن بازه زمانی، سیستم Polygon zkEVM تعدادی از اهداف قابل توجه را که توسط تیم ذکر شده انجام داده است.

اجرای بیش از ۵۰۰۰ قرارداد هوشمند، تولید بیش از ۷۵۰۰۰  zk-proof، ایجاد بیش از ۸۴۰۰۰ کیف پول و تکمیل دو ممیزی عمومی شخص ثالث از جمله آنهاست.

این گروه گفت که حفظ یک محیط امن اولین نگرانی آنها است، و به گفته آنها به این دلیل “ Polygon zkEVM  تحت یک سری آزمایش و ممیزی قرار گرفته است.”

این تکنیک از اثبات‌های دانش صفر استفاده می‌کند، که تأییدیه‌های رمزنگاری هستند که در زمینه مقیاس‌بندی، به پلتفرم‌ها اجازه می‌دهند تا حجم عظیمی از داده‌های تراکنش را قبل از جمع‌آوری و تأیید آن‌ها در اتریوم تأیید کنند.

تیم های دیگری به جز Polygon وجود دارند که در حال تلاش برای راه حل zkEVM هستند. ارائه دهنده مقیاس بندی zkSync در حال ایجاد راه حلی است که با محصول zkPorter خود با EVM قابل مقایسه است. این محصول داده های کلیدی تراکنش را به خارج از زنجیره منتقل می کند.

اسکرول، شرکت دیگری که در راه حل های مقیاس بندی تخصص دارد، همچنین در حال توسعه راه حل zkEVM است.

علاوه بر این، بنیاد اتریوم برای پروژه ای به نام Applied ZKP تامین مالی می کند. هدف این پروژه ایجاد یک zk-rollup است که با EVM سازگار باشد.

این گروه با این ادعا که معادل واقعی EVM نشان می‌دهد که اتریوم ممکن است «بدون نیاز به اقدامات نیمه‌مقیاس» مقیاس‌بندی شود، درباره ارتباط این فناوری توضیح داد. ساده ترین رویکرد برای رشد اتریوم، حفظ اکوسیستم فعلی اتریوم است، به این معنی که کد، ابزارها و زیرساخت ها باید به طور یکپارچه با هم کار کنند. و این دقیقاً همان چیزی است که پروژه Polygon zkEVM امیدوار است انجام دهد.

فناوری مقیاس‌بندی، کاهش زیادی در هزینه‌های معاملات فردی ارائه می‌دهد. به گفته محققان، هزینه های ارائه مدرک برای دسته عظیمی از صدها تراکنش به حدود 0.06 دلار کاهش یافته است، در حالی که هزینه های ارائه مدرک برای انتقال مستقیم کمتر از 0.001 دلار است.

در نوامبر 2021، شرکتی مسئول Polygon، با نام Matter Labs است، دور سرمایه گذاری سری B را که تو سط اندسون هاروویتس رهبری می شد، تکمیل کرد و 50 میلیون دلار دریافت کرد. این وجوه برای توسعه zk-Rollup هایی که با EVM ها قابل همکاری هستند استفاده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط