پر کردن شکاف بین امورمالی سنتی و DeFi

defi
پر کردن شکاف بین امورمالی سنتی و DeFi

جامعه ارزهای دیجیتال همیشه به دنبال روش‌های جدیدی برای استفاده از فناوری‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) است تا شکاف موجود بین امورمالی مرسوم و ارزهای فیات را کاهش دهد. یک وسیله اصلی که از طریق آن مصرف کنندگان می توانند بین این دو اکوسیستم مالی تردد کنند، استفاده از خدمات رمزنگاری روی رمپ (crypto on-ramp) است.

علاوه بر این، اگر در طول فرآیند تراکنش پیچیدگی هایی وجود داشته باشد، این احتمال وجود دارد که 90 درصد از مشتریان خرید خود را در میانه جریان ترک کنند.

این تحقیق 9 مورد از محبوب‌ترین صرافی‌های تبدیل فیات به ارز دیجیتال، مانند Coinify، MoonPay، Transak و Wyre را مورد بررسی قرار داد.

طبق آمار، عملکرد رمپ های مختلف بسیار متفاوت است. با این وجود، موقعیت کاربر یکی از عناصر اصلی است که باید در نظر گرفته شود. نرخ موفقیت تراکنش در اروپا یکی از بالاترین ها در جهان بود، در حالی که نرخ موفقیت در آفریقا و آمریکای جنوبی در میان پایین ترین ها بود.

روش‌های پرداخت، ارز فیات که به ارز دیجیتال تبدیل می شود و جفت‌های معاملاتی موجود برخی از عناصر دیگری هستند که بر تراکنش‌ها در صرافی‌های ارز دیجیتال تأثیر می گذارند. استفاده از حواله های بانکی به عنوان وسیله پرداخت نشان داده است که نرخ موفقیت بالاتری در نرخ تکمیل تراکنش دارد و در دو مورد جداگانه به موفقیت تقریباً 100 درصدی می رسد.

علاوه بر این، ارزش معامله عامل مهمی در تعیین موفقیت یا عدم موفقیت آن بود. تراکنش های بین صفر تا بیست و شش دلار دارای نرخ مجوز شصت و شش درصد بودند، در حالی که معاملات با ارزش بیش از پنج هزار دلار به طور متوسط 19 درصد نرخ مجوز داشتند.


این مطالعه به این نتیجه رسید که یکی از راه‌حل‌های بالقوه برای مشکلات مجوز تراکنش ، ممکن است ارائه دهندگان خدمات توکن باشند، که انتخاب جامعی را ارائه دهند که می‌توانند از طریق یک رابط واحد، رمپ‌های تجمعی را مدیریت کنند. راه حل دیگر این است که تراکنش ها را به صورت پویا هدایت کنید تا راه حلی را که برای شرایط آنها مناسب تر است به مصرف کنندگان ارائه دهند.

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فنی تتر، این اظهارات را چندی پیش در مجمع جهانی اقتصاد بیان کرد. 

او به پلتفرم استیبل کوین تتر (USDT) به عنوان یک رمپ روی بیت کوین (BTC) اشاره کرد.


اداره پولی هنگ کنگ پول دیجیتال بانک مرکزی خود را که به زودی منتشر می شود به عنوان نقطه ورود احتمالی به عرصه مالی غیرمتمرکز شناسایی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط