مدیرعامل ریپل می گوید صنعت کریپتو چندی است حرکت به خارج از ایالات متحده را آغاز کرده است

sec vs ripple

براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل، اظهار داشت که شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (sec) علیه ریپل  «توهین» و «حمله» به کل صنعت کریپتو است و معتقد است که این امر می‌تواند ایالات متحده را در معرض «خطر شدید» قرار دهد.

مدیرعامل ریپل  اشاره کرد:

اداره کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از طریق «اعمال قانون»، به جای «انجام کار»، «روشی سالم» برای تنظیم یک صنعت نیست و ممکن است منجر به این شود که ایالات متحده دیگر مکان جذابی برای ارزهای دیجیتال نباشد.

برد گارلینگ هاوس، مدیر عامل شبکه پرداخت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین ریپل، سوم مارس در مصاحبه ای در بلومبرگ، پیشنهاد کرد که رویکرد SEC به مقررات، ایالات متحده را در معرض خطر جدی از دست دادن یک قطب جذاب برای تحول بعدی بلاک چین و نوآوری کریپتو  قرار می دهد.

گارلینگ هاوس خاطرنشان کرد که پرونده SEC علیه ریپل، این است که SEC صرفاً «توهین» و «حمله» به کل صنعت را انجام می دهد، و افزود که اگر SEC بتواند «پیروز شود»، «پرونده های بسیار دیگری» وجود خواهد داشت.

او اظهار کرد که صنعت کریپتو «از قبل شروع به حرکت به خارج» از ایالات متحده کرده است، زیرا فرآیند تنظیم رمزارز آن از کشورهای دیگر مانند «استرالیا، بریتانیا، ژاپن، سنگاپور و سوئیس» جا مانده است.

وی از این کشورها به خاطر صرف زمان و تفکر برای ایجاد «قوانین روشن » قدردانی کرد و افزود که رویکرد ایالات متحده «روشی سالم برای تنظیم یک صنعت» نیست.

گارلینگ هاوس یادآوری می کند که زمانی که «اولین بار در اواخر دهه 90 وارد صنعت فناوری شد»، پیشنهادهایی برای ممنوعیت اینترنت به دلیل «فعالیت غیرقانونی» وجود داشت، اما دولت این ایده را رد کرد و تصمیم گرفت «یک چارچوب ایجاد کند». او بر “مزایایی” که این پذیرش زودهنگام بر مبنای “مبنای ژئوپلیتیک” به همراه داشت، در مورد استقرار “آمازون و گوگل” در ایالات متحده تأکید کرد، و نشان داد که در حال حاضر همین فرصت با ایجاد چارچوبی برای رمزارزها روی میز است.

گارلینگ هاوس معتقد است که فرآیند قانونگذاری باید با ترسیم  “حفاظت از مصرف کنندگان” آغاز شود. او افزود که مصرف‌کنندگان از «کندی فرآیند» رنج می‌برند، زیرا «حمایتی» که چارچوب‌های نظارتی «می‌توانند ارائه کنند» را ندارند.

گارلینگ هاوس معتقد است که امسال باید در مورد پرونده SEC علیه ریپل تصمیم گیری شود.​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط