احضاریه تحقیقاتی SEC به رابین هود در مورد تجارت کریپتو

احضاریه رابین هود

 

Robinhood Markets، کارگزاری محبوبی که به‌خاطر معاملات بدون کمیسیون شناخته می‌شود، اخیراً فاش کرده است که در دسامبر 2022 یک احضاریه تحقیقاتی از کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) دریافت کرده است. این احضاریه مربوط به فهرست‌بندی ارزهای دیجیتال، خدمات نگهداری و پلتفرم های عملیاتی آن است.

این اتفاق پس از آن رخ داد که چندین مکان اصلی معاملات ارزهای دیجیتال و پلتفرم‌های وام دهی ، از جمله  FTX، Three Arrows Capital، Voyager Digital Holdings و Celsius Network در اوایل سال اعلام ورشکستگی کردند.تحقیقات SEC در مورد تجارت رمزنگاری رابینهود  با هدف به دست آوردن اطلاعات لازم برای تصمیم گیری در مورد پیگیری قانونی علیه این شرکت است.

این اولین باری نیست که رابین هود  برای تجارت رمزنگاری خود تحت نظارت قرار می گیرد. در آوریل 2021، دفتر دادستان کل کالیفرنیا احضاریه هایی را صادر کرد که به دنبال اطلاعاتی در مورد پلت فرم معاملاتی رمزنگاری رابینهود، کسب و کار و عملیات، نگهداری دارایی های مشتری و لیست سکه ها بود. در آگوست 2021، ناحیه خدمات مالی نیویورک، بخش رمزنگاری رابینهود را به دلیل عدم سرمایه‌گذاری منابع و توجه مناسب برای توسعه و حفظ فرهنگ انطباق (culture of compliance)، 30 میلیون دلار جریمه کرد.

علاوه بر این، بخش اوراق بهادار ماساچوست رابینهود را در آگوست 2021 به دلیل هدف قرار دادن سرمایه گذاران بی تجربه مورد بررسی قرار داد. احضاریه تحقیقاتی SEC، چالش‌های نظارتی را که صنعت کریپتو با آن مواجه است، برجسته می‌کند، زیرا تنظیم‌کننده‌ها به دنبال مقابله با تقلب و محافظت از سرمایه‌گذاران هستند.

SEC به طور فزاینده ای در تعقیب شرکت هایی که قوانین اوراق بهادار در صنعت کریپتو را نقض می کنند فعال بوده است. به عنوان مثال، در دسامبر 2021، SEC شکایتی علیه ریپل لبز تنظیم کرد و ادعا کرد که توکن XRP آن یک امنیت ثبت نشده است.

تجارت رمزنگاری رابینهود به سرعت در حال رشد است و این شرکت در سال های اخیر چندین ارز دیجیتال جدید را به پلتفرم خود اضافه کرده است. با این حال، بررسی های نظارتی و جریمه های اعمال شده بر این شرکت، نگرانی هایی را در مورد فرهنگ انطباق این شرکت و توانایی آن برای حرکت در چشم انداز نظارتی ایجاد کرده است. این شرکت اعلام کرده است که متعهد به رعایت کلیه قوانین و مقررات قابل اجرا است و در تلاش است تا زیرساخت های انطباق خود را بهبود بخشد.​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط