املاک متاورس

املاک متاورس

املاک متاورس چیست؟

یک قطعه از املاک متاورس در واقع یک NFT است که مدرک دیجیتالی مالکیت بر زمین را در پلتفرم متاورسی به دارنده آن ارائه می دهد.در بیشتر موارد می توان زمین را برای ایجاد تجربیاتی از جمله تبلیغات، معاشرت، بازاریابی، سرگرمی و موارد دیگر ساخت. ارزش هر قطعه زمین به این عوامل و همچنین احساسات کلی بازار، قابلیت کلکسیون شدن و محبوبیت پلتفرم بستگی دارد.

مفهوم متاورس و املاک دیجیتال بسیار به هم وابسته هستند اما مانند بسیاری دیگر از ترندهای حوزه ارز دیجیتال، پوشش رسانه ای شفافیت کافی در این زمینه ارائه نکرده است. درست مانند هر سرمایه گذاری دیگری، درک ایده املاک متاورس قبل از خرید هر زمین دیجیتالی بسیار مهم است. در مقایسه با توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) صرفاً هنری، درک املاک و مستغلات متاورس به دلیل کاربرد و موارد استفاده آسان آن ، ساده‌تر است.

وجود املاک و مستغلات در متاورس

ایده مالکیت فیزیکی و املاک و مستغلات کاملاً در هم تنیده شده اند با این حال، در حالی که املاک و مستغلات مبتنی بر بلاک چین در متاورس ممکن است فیزیکی نباشند، حقوق مالکیت یکسان یا شاید حتی قوی‌تر را بر روی یک قطعه زمین (دیجیتال) ارائه می‌کند. مالکیت زمین در یک بازی، جامعه یا پلتفرم های دیگر با یک NFT نشان داده می شود.

از آنجایی که NFT ها غیرقابل تعویض هستند (هر یک منحصر به فرد است) و می توانند به طور ایمن مالکیت دیجیتال را ثابت کنند، آنها بسیار شبیه اسناد ملکی در املاک دیجیتال عمل می کنند. NFT را می توان با توجه به ارزش بازار که از طیف وسیعی از عوامل ناشی می شود، معامله کرد.

ممکن است املاک متاورس شما در یک منطقه پرطرفدار با تعداد زیادی ترافیک دیجیتالی باشد و به عنوان فضای تبلیغاتی مناسب است. مزایا و سایر خدمات آب و برق نیز ارزش زمین را افزایش می دهد. پلتفرم متاورس خاصی که روی آن قرار دارید، ارزش زمین شما را تعیین می کند.

برخی از پلتفرم های متاورس به شما امکان شخصی سازی قابل توجهی را می دهند، بنابراین می توانید فضا، رویدادها و تجربیات خود را بسازید و برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال می توان به The Snoopverse در Sandbox و محتوای Netflix در Decentraland اشاره کرد.

جذابیت املاک متاورس

در سطح تکنولوژیکی، NFT ها گواهی دیجیتالی قانونی مالکیت را ارائه می دهند. این امر در دنیایی که کپی کردن فایل‌ها بدون هیچ تفاوت قابل تشخیصی بسیار آسان می باشد، ارزشمند است.

در مرحله بعد، ما باید به جنبه جمع آوری نگاه کنیم انسان ها به دلایل مختلف همیشه علاقه زیادی به جمع آوری اقلام داشته اند. جدا از لذت و جمع آوری، یک NFT ممکن است مزایای ملموسی مانند افزایش سودمندی در یک بازی یا پلتفرم ارائه دهد.

یکی دیگر از جذابیت‌های NFT پتانسیل سرمایه‌گذاری آن‌ها است، به همین دلیل بسیاری از افراد آن‌ها را به صورت مورد معاملاتی نگه می‌دارند. در طول بازارهای قوی، قیمت‌های NFT عموماً افزایش قیمت‌های بازار را دنبال می‌کنند. گاوی شدن بازار NFT از برخی جهات نیز نتیجه تبلیغات افراد مشهور و رسانه ای بر سر این فناوری بوده است.

بسیاری از مردم NFT املاک و مستغلات متاورس را خریداری می کنند زیرا از تمام اصول ذکر شده در بالا پیروی می کنند. به عنوان مثال، شرکت جی پی مورگان زمینی را در Decentraland برای موارد زیر خریداری کرده است:

1. سودمندی: می توانند مهمانان مجازی را در املاک Sandbox خود میزبانی کنند و تجربه ای فراگیر ایجاد کنند.

2. قابلیت جمع آوری (کلکسیون شدن): املاک و مستغلات Metaverse یک قطعه بسیار کلکسیونی از فرهنگ پاپ است که می تواند به تلاش های بازاریابی کمک کند.

3. دارایی های تجاری: بعید است که جی پی مورگان زمینی را خریداری کرده باشد بدون اینکه انتظار داشته باشد آن را برای سود بفروشد یا درآمد خود را از طریق جذب مشتری افزایش دهد.

کارهای قابل انجام با املاک متاورس

املاک و مستغلات مجازی با محدودیت های متاورس محدود می شود. این ویژگی به آن پتانسیل گسترده ای در زندگی اجتماعی و حرفه ای ما می دهد. فراتر از سرمایه گذاری و تجارت، این پتانسیل باعث پذیرش بلندمدت این فناوری خواهد شد.

هر چیزی که متاورس بتواند پوشش دهد را می توان از طریق املاک متاورس نیز تجربه کرد. موارد دقیق استفاده و پیچیدگی‌ها به پلتفرم شما بستگی دارد، اما در تئوری، هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد.

تک تک کاربران، خلاقان و برندها همگی می توانند تجربیات خود را بر اساس آنچه املاک و مستغلات خاص آنها ارائه می دهد طراحی کنند. کنسرت‌ها، جلسات، نمایشگاه‌های تجاری، نمایشگاه‌های هنری و راه‌اندازی برندها همگی در زمین‌های دیجیتال برگزار شده‌اند. این امر املاک و مستغلات متاورس را به ابزاری فوق‌العاده مهم در معاشرت و بازاریابی تبدیل می‌کند. برندهای بزرگی که در حال حاضر این قالب را آزمایش می کنند عبارتند از:

1. HSBC: در سه ماه اول سال 2022 یک قطعه زمین را در The Sandbox با برنامه ای برای ایجاد تجربیات برند جدید خریداری کرد.

2. سامسونگ: یک تجربه مجازی به نام Samsung 837X در Decentraland ایجاد کرد و میزبان رویدادهایی مانند فشن شو RecycleUp بود.

3. South China Morning Post: نسخه دیجیتالی اسکله کشتی ستاره هنگ کنگ را در Sandbox توسعه داد.

رشد املاک متاورس

افزایش سریع دنبال کنندگان و افزایش فروش املاک متاورس توجه رسانه ها، مردم و سرمایه گذاران در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. طبق داده‌های اینفلوئنسر مارکتینگ هاب، «متوسط ​​قیمت یک بسته در پلتفرم‌های متاورس اصلی از 1265 دلار به 12684 دلار افزایش یافته است» که نشان دهنده افزایش ده برابری از ژانویه 2021 تا فوریه 2022 است. مک‌کینزی گزارش می‌دهد که «بیش از 120 میلیارد دلار در سال 2022به این منطقه سرازیر شده است.

برای چنین صنعت جوانی، اعداد می تواند حیرت آور باشد. با این حال، رشد سریع ارزش بازار لزوماً با طول عمر یا بازار سالم مرتبط نیست. ما احتمالاً باید فراتر از این مرحله رشد بیش از حد منتظر بمانیم تا به ارزش واقعی زمین متاورس پی ببریم. با این وجود، برخی از سرمایه گذاران اولیه قبلاً از رشد متاورس سود برده اند. برای مثال، یک قطعه زمین در همسایگی اموال اسنوپ داگ به قیمت تقریباً نیم میلیون دلار فروخته شد.

موارد تاثیرگذار بر قیمت زمین مجازی NFT

به طور خلاصه جذابیت زمین مجازی NFT را توضیح داده ایم، اما سه عامل کلیدی قیمت آن را تعیین می کنند که به شرح زیر است:

1. سودمندی: هر پلتفرم، بازی یا جهان متاورس یک ابزار تعریف شده برای املاک مجازی خود دارد. برخی اجازه می‌دهند تا سطوح بالایی از سفارشی‌سازی را داشته باشند، در حالی که برخی دیگر مزایای درون بازی یا افزایش آمار را برای شما فراهم می‌کنند. اگر زمین مجازی NFT شما دارای ابزار مطلوبی باشد، می‌تواند قیمت بالاتری در بازار آزاد داشته باشد.

2. پلتفرم: همانطور که در بالا ذکر شد، سکویی که زمین شما در آن قرار دارد، کاربرد آن را مشخص می کند. فراتر از آن، نام تجاری و شهرت یک پلتفرم نیز بر ارزش زمین NFT شما تأثیر می گذارد. این شبیه به نایک یا آدیداس است که می توانند به طور قابل توجهی بیشتر از یک برند کمتر شناخته شده با کیفیت محصول قابل مقایسه شارژ کنند.

3. حدس و گمان: این ایده که املاک و مستغلات متاورس شما ممکن است در آینده با ارزش تر باشد، اغلب به اندازه ای است که بر قیمت آن تأثیر بگذارد. اگر کل بازار این احساس را داشته باشد و حس بازار نسبت به قیمت زمین صعودی باشد، حدس و گمان عامل مهمی در تعیین قیمت می شود.

سخن پایانی

پذیرش و جذب طولانی مدت املاک و مستغلات متاورس فراتر از تبلیغات است، آنها برای موفقیت به موارد استفاده واقعی و سودمندی متکی هستند. با این وجود، دیدن سفری که املاک و مستغلات متاورس در چنین مدت کوتاهی طی کرده اند، جذاب است.

همانطور که محبوبیت و بلوک های سازنده متاورس همچنان در حال افزایش است، بلوغ آن نیز افزایش می یابد. به این ترتیب، آشنایی با اموال دیجیتال برای هر کاربر یا سرمایه‌گذاری بالقوه‌ای که به آینده متاورس علاقه دارد، ایده‌ای مناسب است.