اگر مشتاق سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستید، ارزش آن را دارد که به آمار توجه کنید. ناهنجاری هایی مانند پایین ترین سطح قیمتی همیشه می تواند فرصت های هیجان انگیزی را برای شما فراهم کند. با این حال، قبل از شروع تصمیم‌گیری‌های مهم، باید بدانید که پایینن ترین قیمت های تاریخی چگونه عمل می‌کنند.

پایین ترین قیمت تاریخی، که اغلب به اختصار ATL خوانده می شود، به معنای پایین ترین قیمت یک دارایی است. شناسایی پایین ترین سطح یک دارایی کریپتو می تواند مشکل باشد. برخلاف سهام، ارزش کریپتو لزوماً قطعی و ثابت نیست. می‌تواند ارزش‌های متفاوتی در دامیننس های مختلف داشته باشد، و می‌تواند ارزشی خارج از هزینه خود داشته باشد.

برای ساده‌تر کردن کارها، بیشتر محاسبه گران ATL همیشه به ارزش کریپتو به دلار نگاه می‌کنند. اگر قیمت دلار کمتر از همیشه باشد، قیمت در پایین ترین حد خود قرار دارد.

تعریف سنتی از پایین ترین قیمت تاریخی به قیمت روز به روز سکه در تمام طول عمر آن می پردازد. از آنجایی که کریپتوها اغلب در طول زمان ارزش خود را افزایش می دهند، اولین قیمتی که یک توکن به آن فروخته می شود، اغلب کمترین قیمتی است که تا به حال دریافت کرده است.

با این حال، برخی از افراد ممکن است از دوره‌های زمانی دیگر برای تجزیه و تحلیل ATL استفاده کنند. همچنین زمانی که میانگین هفتگی، ماهانه یا سالانه یک سکه به پایین ترین حد خود می رسد.

وقتی یک دارایی به پایین ترین حد خود می رسد چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که یک ارز دیجیتال اصلی دارای هر نوع پایین ترین سطح تاریخ باشد، یک رویداد خبری بزرگ است. به عنوان مثال، زمانی که بیت کوین در ژوئن 2022 به پایین ترین حد خود رسید، کارشناسان فین تک وضعیت را مورد بحث و تجزیه و تحلیل قرار دادند. این هیاهو منجر به معاملات بیشتر می شود.

وقتی یک دارایی کریپتو به پایین ترین حد خود می رسد، چند واکنش متفاوت می تواند رخ دهد. بسیاری از سرمایه‌گذاران تصمیم می‌گیرند که نمی‌خواهند یک دقیقه دیگر را برای نگه‌داشتن کریپتو پرخطر تلف کنند. اغلب، مردم در طول ATL برای فروش عجله دارند ، که منجر به کاهش بیشتر می شود. با این حال، بسیاری از پایین‌ترین قیمت‌ها در نهایت باعث جهش کوچکی در قیمت دارایی‌های کریپتو می‌شوند. برخی از افراد پایین ترین قیمت را به عنوان فرصتی برای خرید دارایی های رمزنگاری با تخفیف می دانند.

گاهی اوقات اینکه قیمت بهبود می یابد یا نه بستگی به این دارد که چه چیزی باعث پایین آمدن قیمت شده است. اگر نوعی عدم اطمینان موقت یا رکود مالی دلیل آن باشد، ممکن است قیمت ها بهبود یابند. با این حال، اگر سقوط ناشی از آسیب‌پذیری بزرگ بلاک چین یا فاجعه دیگری باشد، ممکن است قیمت‌ها به کاهش خود ادامه دهند.

در قیمت کم بخر، در قیمت زیاد بفروش

وقتی رمز ارزی وجود دارد که نسبت به آن مطمئن هستید و قیمت آن شروع به دیوانه شدن می کند، می تواند زمان خوبی برای خرید آن باشد. معامله گران با تجربه به این وضعیت “خرید در کف” می گویند. کل استراتژی پشت خرید در کف قیمتی این است که وقتی کریپتو به قیمت پایین می‌رسد، آن را بخرید و آن را تا زمانی که قیمت بهبود پیدا کند، نگه دارید. استراتژی «پایین بخر، بالا بفروش» در برخی موارد به خوبی جواب می دهد. بسیاری از سرمایه‌گذاران با بهره‌گیری از پایین‌ترین قیمت‌ها، هزاران دلار درآمد کسب می‌کنند.

با این حال، اجازه ندهید یک افت ناگهانی شما را تشویق به تصمیم گیری ضعیف کند. قبل از خرید در کف، یک نفس بکشید و اجازه دهید توکنومیک سکه بر تصمیم شما تأثیر بگذارد. پایین ترین سطح تاریخ می تواند نشان دهد که مشکلی جدی در دارایی کریپتو وجود دارد. به جای برگشتن، برخی سکه ها به سقوط ادامه می دهند. اگر چیزی به شما بگوید که سکه را به حال خود رها کنید، اما این کار را نکنید، می‌توانید با بسیاری از دارایی‌های رمزنگاری بی‌ارزش مواجه شوید که هیچ‌کس نمی‌خواهد آن‌ها را ازروی دستتان بردارد.

در نهایت، پایین ترین قیمت تاریخی می تواند زمان امیدوارکننده ای برای خرید ارز دیجیتال باشد. با این حال، قبل از پریدن به قطار «پایین بخر، بالا بفروش»، باید کمی تحقیق کنید. در نظر بگیرید که آیا این یک سقوط موقت به نظر می رسد یا یک سقوط بزرگ. قیمت کریپتو اغلب در نوسان است، بنابراین پایین ترین قیمت همیشه قیمت آتی سکه را پیش بینی نمی کند.