برخلاف سرمایه‌گذاران خطرپذیر که برای سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها به یک صندوق سرمایه‌گذاری متکی هستند، سرمایه‌گذاران فرشته از سرمایه خود برای سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ ها استفاده می کنند  و این کار را در ازای دریافت درصد سهام بر اساس سرمایه اولیه خود انجام می دهند. در صنعت کریپتو، این امر معمولاً در طول عرضه اولیه سکه (ICO) اتفاق می‌افتد، که در آن سرمایه‌گذاران فرشته می‌توانند به فروش خصوصی سکه‌های تازه راه‌اندازی شده قبل از فروش عمومی بپیوندند.

سرمایه‌گذاران فرشته – که گاهی اوقات به عنوان سرمایه‌گذاران خصوصی یا اولیه شناخته می‌شوند – ممکن است از خانواده و دوستان کارآفرین یا توسعه‌دهنده ارزهای دیجیتال باشند و بخواهند حمایت خود را از این سرمایه‌گذاری از طریق واریز مبلغی برای شروع خوب پروژه ارز دیجیتال ، یا سرمایه گذاری های منظم برای حفظ شرکت در مرحله اولیه آن نشان دهند.

سایر سرمایه گذاران فرشته ممکن است از سرمایه خود به عنوان نمایش باورداشتن به موفقیت پروژه رمزنگاری و/ یا راهی برای تنوع بخشیدن به سبد سرمایه گذاری و گسترش ثروت خود و در عین حال کمک به راه اندازی یک سرمایه گذاری جدید استفاده کنند. در حالی که آنها ممکن است برای ریسک کردن در یک استارت آپ موفق در مراحل اولیه پاداش خوبی دریافت کنند – سودی فراتر از آنچه ممکن است از سرمایه گذاری های مالی استاندارد دریافت کنند – اما با اینحال چنین سرمایه گذاری هایی بسیار پرخطر هستند. همیشه این احتمال وجود دارد که در صورت شکست استارتاپ، سرمایه خود را به طور کامل از دست بدهند. بنابراین، این سرمایه‌گذاری‌های فرشته معمولاً بیش از 10 درصد از سبد سرمایه‌گذاران فرشته را اشغال نمی‌کنند.

مزایای داشتن یک سرمایه گذار فرشته

سرمایه‌گذاران فرشته معمولاً نسبت به کارآفرینان و/یا توسعه‌دهندگان رمزارز که در سرمایه‌گذاری‌هایشان شرکت کرده اند صبوراند و آنها را تشویق می‌کنند. آنها حتی ممکن است مایل به تزریق منظم سرمایه های کوچک در کنار سرمایه اولیه خود برای ادامه پروژه باشند. این به این دلیل است که سرمایه‌گذاری آن‌ها از منابع مالی خودشان حاصل می‌شود – و احتمال اینکه آنها مشکلاتی که هر استارت‌آپی در مراحل اولیه با آن روبرو هستند را درک کنند چیز خوبی است.

با پشتوانه مالی سرمایه‌گذاران فرشته، توسعه‌دهندگان کریپتو به بودجه اضافی مورد نیاز برای ادامه توسعه پروژه‌های کریپتو خود مجهز میشوند تا زمانی که پروژه مورد توجه قرار گیرد. این امر به آن‌ها اجازه می‌دهد تا مشوق‌های بیشتری را برای استخراج‌کنندگان و معامله‌گران فراهم کنند، ویژگی‌های نوآورانه‌تری را توسعه دهند و به نوبه خود استحکام کلی صنعت بلاک چین را تقویت کنند. توسعه دهندگان کریپتو به جای اعطای سهام، ممکن است توکن های کاربردی را به سرمایه گذاران ارائه دهند که به آنها امکان می دهد وظایف خاصی را در شبکه انجام دهند. این بدان معناست که برخلاف وام‌ها، در صورت شکست سرمایه‌گذاری، آنها مجبور نیستند وجوه را (معمولاً با بهره) بازپرداخت کنند.

در نهایت، اکثر سرمایه‌گذاران فرشته به دلیل قرار دادن پول خود در معرض ریسک، انگیزه بالایی دارند تا برای موفقیت پروژه هایی که در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند تلاش کنند. بنابراین، آنها ممکن است دست در دست کارآفرینان یا توسعه دهندگان رمزارز کار کنند و راهنمایی یا مشاوره مدیریتی برای هدایت کسب و کار به سمت موفقیت ارائه دهند تا آنها نیز بتوانند از آن سود ببرند.

از آنجایی که بسیاری از سرمایه‌گذاران فرشته اصولا با انبوهی از تجربه – و همچنین منابع گسترده شبکه – به پروژه ملحق می شوند، ازینرو به آسانی برای کمک به شبکه، بازاریابی و تبلیغات برای پیشبرد سرمایه‌گذاری تجاری در دسترس هستند. از این رو، کارآفرینان استارت‌آپ و توسعه‌دهندگان رمزارز می‌توانند بسیار فراتر از شرایط پولی از سرمایه‌گذاری آنها بهره ببرند.

معایب داشتن یک سرمایه گذار فرشته

اگرچه سرمایه‌گذاران فرشته ممکن است بیشتر از سرمایه‌گذاران خطرپذیر در استارت‌آپ‌های نوپا یا پروژه‌های رمزنگاری به پرورش پروژه کمک کنند، باید در نظر داشت که سرمایه‌گذاران فرشته نیز منافع و استراتژی‌های خروج خود را دارند. به طور کلی، هدف اصلی آنها کسب بازدهی بالاتر نسبت به سرمایه گذاری های سنتی است. این بدان معناست که آن‌ها می‌خواهند بتوانند هم از سرمایه‌گذاری و هم از تلاش‌هایی که برای سرمایه‌گذاری انجام داده‌اند در مقطعی سود ببرند ، یا با سوق دادن کریپتو به سمت ارزش‌گذاری بالاتر و یا با تنوع بخشیدن به فناوری بلاک‌چین آن.

سرمایه‌گذاران فرشته همچنین تمایل دارند در نتیجه مشارکت‌های خود، سهام بیشتری در استارت‌آپ‌ها داشته باشند. از این رو، اگر این سرمایه گذاران تصمیم بگیرند که ایده های تجاری سودآورتری دارند، توسعه دهندگان کریپتو ممکن است کنترل اصلی را در پروژه کریپتو خود از دست بدهند. بنابراین، استارت‌آپ‌ها و توسعه‌دهندگان رمزارز ممکن است نیاز داشته باشند نسبت به ارزش سهامی که می‌خواهند با سرمایه‌گذاران برای تأمین مالی فرشته مبادله کنند آگاه باشند – به‌ویژه زمانی که ممکن است سهام آنها در کسب‌وکار کاهش یابد و منجر به از دست دادن کنترل بر پروژه‌های رمزنگاری‌شان شود.​