zk-STARKs

این اصطلاح مخفف آرگومان‌های شفاف مقیاس‌پذیر دانش صفر است، و آنها به اصول شواهد دانش صفر وفادار هستند و به کاربران اجازه می‌دهند داده‌های معتبر را به اشتراک بگذارند یا محاسباتی را با اشخاص ثالث انجام دهند بدون اینکه اطلاعات واقعی را برای شخص ثالث افشا کنند.

zk-SNARKs

مخفف «برهان مختصر و غیر تعاملی دانش صفر » است و به ساختار اثباتی اشاره دارد که در آن می‌توان داشتن اطلاعات خاصی را اثبات کرد، به عنوان مثال یک کلید مخفی، بدون افشای آن اطلاعات، و بدون هیچ گونه تعاملی بین اثبات کننده و تأیید کننده.

Zero-Knowledge Rollups

رول آپ های مبتنی بر دانش صفر نوعی راه‌ حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ در اتریوم است که بدون به خطر انداختن امنیت، توان عملیاتی بسیار بالاتر و کارمزد‌های بسیار پایین‌تری را تضمین می‌کند. این کار را با جمع آوری صدها تراکنش در یک تراکنش و انتقال آنها به خارج از زنجیره انجام می دهند.

Zero-Knowledge Proof

اثبات دانش صفر روشی برای احراز هویت داده ارائه می دهد که افشای واقعی داده های مورد نظر را محدود می کند.

Yield farming

کشاورزی سود یا کشاورزی نقدینگی، عمل قرض دادن یا قرار دادن ارز دیجیتال شما در یک استخر نقدینگی، از طریق DeFi (مالی غیرمتمرکز) برای دریافت پاداش‌هایی مانند بهره و ارز رمزنگاری شده است.

Yield Curve

منحنی بازدهی، در دانش مالی، نوعی منحنی است، که نرخ بازده تا سررسید اوراق قرضه در آن به نمایش گذاشته می‌شود. این منحنی نشان‌دهنده رابطه بین نرخ بازده اوراق قرضه و مدت پیش‌رو تا سررسید آن است.

x86 Virtual Machine (Qtum)

ماشین مجازی X86 توسعه دهندگان Qtum را قادر می سازد تا قراردادهای هوشمند را به زبان مورد نظر خود بنویسند.

Wrapped Ether (WETH)

رپد اتر، یک توکن سازگار با ERC20 است که به ارزش اتر متصل است، به این معنی که کاربران می‌توانند آن را در هر زمان برای سکه اصلی بدون تأثیر بر ارزش آن بازخرید کنند.

Whale

نهنگ کریپتو به شخص یا نهادی گفته می شود که دارای مقدار بسیار زیادی ارز دیجیتال است. این دارایی های بزرگ به این معنی است که یک دارنده واحد می تواند کل بازار را با معاملات خود تحت تأثیر قرار دهد.

Wrapped token

رپد توکن یک نسخه توکن شده از یک ارز دیجیتال دیگر است. به ارزش دارایی ای که نشان می دهد متصل می شود و معمولاً می توان آن را در هر نقطه از آن بازخرید کرد و به افزایش قابلیت همکاری زنجیره ای کمک می کند. معمولاً دارایی‌ای را نشان می‌دهد که به صورت بومی روی بلاک چینی که در آن منتشر شده است زندگی نمی‌کند.